تور ازمیر

تور ازمیر  یکی از تورهای فعال کشور ترکیه می باشد که همه ساله برگزار می شود. منطقه تاریخی و توریستی ازمیر که در مجاورت دریای اژه قرار دارد ، توسط باغات زیتون ، جنگل ها ی کاج و صخره های باشکوه احاطه گردیده است  . قدمت این منطقه توریستی به 5000 سال قبل بر می گردد . بندر ازمیر به دلیل نزدیک بودن به جزیره یونانی دارای جذابیت های بسیاری برای توریستان می باشد و از بنادر مهم منطقه محسوب می شود . از جمله جاذبه های توریستی ازمیر می توان به  آثار تاریخی ، پارک های زیبا و تفریحات ساحلی و پلاژهای  متعددی اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر  
مکانهای دیدنی ازمیر
 

مکانهای دیدنی ازمیر ، شگفت انگیز و منحصر به فرداست . اگرچه از نظر ایرانیان و توریستان خارجی جاذبه دیدنی ازمیر صرفا محدود به سواحل آن می شود ولی دیدنیهای ازمیر بسیار متنوع و گسترده بوده که مهم ترین آن ها شامل : مجموعه کولتور پارک است که شامل محل برگزاری نمایشگاههای بین المللی ازمیر باغات و فضای سبز ، باغ وحش و رستوران می باشد . الف پالم ، موزه فرهنگ شناسی ازمیر ، شهر تاریخی ازمیر ، آگورا یا بازار ازمیر ، دژ باستانی کادیفه کاله ، کلیسای سنت پلیکارپ ، ساعت کولسی ، شهر تاریخی افس و پلاژهای ازمیر می باشند که از جاذبه های توریستی  این منطقه خوش آب و هوا به شمار می رود . دریای اژه و طبیعت بکر ازمیر همیشه مورد توجه گردشگران  است .

   
مراکز خرید ازمیر
مراکز خرید ازمیر  از جذاب ترین قسمت های تور ازمیر به شمار می رود .مراکز خرید ازمیر بسیار متنوع بوده و بیشتر  پوشاک و البسه با کیفیت ترک را به فروش می رسانند  . از جمله مراکز خرید ازمیر می توان به: مراکز خرید منطقه آلسانژاک که شامل فروشگاه های عرضه انواع البسه ، اسباب بازی ، عینک و ... با مارک های معتبر است ، مرکز خرید بالکووا ، مرکز خرید کارفور ، مرکز خرید کیپا ، مرکز خرید بارنووا ، و مرکز خرید ای جی ای اشاره کرد .
 اطلاعات بیشتر  
هتل های ازمیر
 هتل های ازمیر از حیث توریستی و جنبه گردشگری بسیار حائز اهمیت است . بیشتر این هتل ها تازه تاسیس بوده و طبق استانداردهای جهانی و جدید ترین تکنولوژی ساخته شده اند و در جای جای این بندر توریستی یافت می شوند . تجمع هتلهای منطقه ازمیر معمولا در نوار ساحلی بیشتر بوده و به امکانات و تفریحات ساحلی و کلیه ملزومات جهت استراحت و تمدد اعصاب گردشگران مجهز می باشد . پذیرایی در این هتل ها معمولا به صورت صبحانه ، ناهار و شام بوده و سازگار با سلایق اعضای خانواده طراحی شده تا رضایت ایشان را تامین و سفری خاطره انگیز را برای ایشان به ارمغان آورد . از نظر قیمت نیز این هتل ها با توان مالی توریستان با سطح در آمد مختلف هماهنگ می باشند . 
رستوران های ازمیر

رستوران های ازمیر و غذاهای آن به گونه ای نمایانگرفرهنگ مردم بوده و ریشه در تاریخ منطقه دارد . وقتی از تور ازمیر برای بازدید این بندر توریستی استفاده می کنید خوب است که سری هم به رستورانهای ازمیر بزنید . چشیدن غذاهای اصیل ترکی و طعم و مزه دلچسب این خوراک ها مطمئنا برای هر مسافری دلپذیر خواهد بود . البته علاوه بر غذاهای ترکی ، خوراک های دریایی ، مدیترانه ای و بین المللی نیز در این رستوران ها سرو می گردد . این غذاهای خوش مزه را می توان در رستوران های معتبری چون : رستوران آسانسور که در منطقه توریستی و دیدنی که در مرکز شهر ازمیر واقع شده و با استقبال کم نظیر گردشگران تور ازمیر واقع شده است و رستوران دریایی آیوالیک سهیر کلوبو  و . . . تست کرد و از طعم خوشایند آنها لذت برد .

 

www.tafrihatonline.com