تور استانبول

تور استانبول  یکی از تورهای مهم کشور ترکیه می باشد که هر ساله برگزار میگردد. استانبول شهری توریستی است که محل اتصال دو قاره بوده و نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا قرار دارد . این شهر ساحلی به دلیل قدمت تاریخی از جذابیت  زیادی برای توریست ها برخوردار است و از بنادر مهم منطقه میباشد از جاذبه های توریستی استانبول تنگه بسفر است که محل تلاقی دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی می باشد. وقتی با تور استانبول سفر می کنید حتما از آثار تاریخی و مراکز تجاری و تفریحی آن نیز دیدن کنید .

اطلاعات بیشتر  
مکانهای دیدنی استانبول
 

مکانهای دیدنی استانبول متنوع ، منحصر به فرد و بی نظیر است . دیدنیهای شهر تاریخی و توریستی استانبول بی شمار و قابل توجه بوده و همین دلیل است که توانسته در جذب توریست موفق باشد .  آثار تاریخی ، سواحل  زیبا ، طبیعت بکر ، مراکز تجاری و تفریحی ، جزایر بی نظیر ، بازار های سنتی و . . . بخشی از جذابیت های این شهر مهم است که مورد توجه جهانگردان  قرار دارد . برج گالاتا ، کاخ دولما باغچه ، مسجد ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، جزایر دریای مرمره و بسیاری مکان های توریستی دیگر از جمله این مکان های دیدنی به شمار می رود  .

   
مراکز خرید استانبول
مراکز خریداستانبول  از جاذبه های تور استانبول نیز محسوب می شوند . مراکز خرید استانبول در همه جای دنیا شناخته شده بوده و تعداد زیادی از توریستان تنها برای تجارت و خرید از این مراکز تجاری جذب استانبول می شوند . در اینجا معروفترین مراکز خرید استانبول که شهرت زیادی دارند را به اختصار بیان می کنیم : مرکز خرید جواهر ، مرکز خرید گالریا آتاکوی ، مرکز خرید ایستینیه پارک ، بازار بزرگ استانبول ، بازار محمود پاشا ، بازار کاپالی کارسی ، بازار فاتح ، بازار پرفیلو و . . . که مایحتاج گردشگران تور استانبول را در اختیار ایشان قرار می دهد .
 اطلاعات بیشتر  
هتل های استانبول
 هتل های استانبول به دلیل اقامت گردشگران تور استانبول و جنبه توریستی آن ها از مراکز مهم شهر به شمار می روند . اغلب این هتل ها که مطابق با استانداردها و تکنولوژی روز دنیا ساخته شده اند ، اطراف مرکز شهر و میدان تقسیم قرار گرفته و ما بقی در مجاورت مراکز تاریخی و توریستی واقع شده اند . تجمع هتلهای استانبول در سایر نقاط شهر کمتر است . این هتل های سه ، چهار و پنج ستاره همواره آماده پذیرایی از میهمانان تور استانبول بوده و با سلایق و توان مالی توریستان سازگار است .
رستوران های استانبول

رستوران های استانبول و غذاهای آن به گونه ای بیانگر فرهنگ مردم بوده و ریشه در تاریخ شهر دارد . وقتی از تور استانبول برای بازدید این شهر زیبا استفاده می کنید بد نیست که سری به رستورانهای این منطقه بزنید . طبخ غذاهای اصیل ترکی و طعم و مزه دلچسب این غذاها مطمئنا برای هر مسافری خوشایند خواهد بود . البته علاوه بر غذاهای ترکی ، خوراک های دریایی و بین المللی نیز در این رستوران ها سرو می گردد .  انواع غذاهای خوش مزه ترکی را میتوان در رستوران های معروفی چون : مورادان ، 360 ، لوکس ، لوکانتا مایا ، آسیتان ، گریتلی و . . . تست کرد و از طعم منحصر به فرد آنها لذت برد .

 

www.tafrihatonline.com