تور ارمنستان


ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان است. ارمنستان در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب میشود. همسایگان ارمنستان در غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان، و در جنوب ایران و جمهوری نخجوان می‌باشند.تور ارمنستان در میان تورهای مسافرتی یکی از بهترین وخاطره انگیزترین تورها محسوب می شود.

مکانهای دیدنی تور ارمنستان عبارتند از:
در تور ارمنستان کجاها را باید دید:مسجد ايروان ، كاسكاد (هزار پله) ، پارك آبي ارمنستان ، ميدان هراپارگ ، موزه جنگ ارمنستان ، گالري ملي ارمنستان ، بناي يادبود قتل عام ارامنه ، مسجد ايروان ، معبد گارني ، كليساي اچميادزين ،صومعه گغارد (اولين كليساي غاري دنيا)،ساغموسا-وانک (به معنی صومعه‌ی زبور) ، نوراوانک و .... می باشد.

دریاچه سوان :
دریاچه سوان شمال شرقی ایروان و در استان گغارکونیک واقع شده است. این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچهٔ قفقاز و بزرگ ‌ترین دریاچه‌ کوهستانی آب شیرین در جهان است .
از گردشگاه‌های پیرامون این دریاچه، چشمهٔ آب معدنی دیلیجان است.

ایروان:
این شهر پایتخت ارمنستان و یكی از سه شهر مهم قفقاز جنوبی است.
این شهر را بر مبنای رنگ سنگ‌های بكار رفته در بناهایش، شهر صورتی نامیدند.

جاذبه‌ها :
این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری همچون : بازمانده‌های یک دژ اورارتویی ،‌ قلعه اربونی ، موزه‌ها، مناظر طبیعی و پارك‌ها هستند.

گالری ملی ارمنستان:
یكی از موزه‌های هنری مهم در دنیاست كه در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده. مجموعه‌ای غنی از هنرمندان روس، ارمنی و اروپای غربی . برخی از آثار از موزه‌های هریتاژ (سنت پترزبورگ) و ترتیاكوف (مسكو) به این موزه انتقال داده شده. آثار بی‌نظیری از هنرمندان اروپای غربی همچون وان دایك و روبنس نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

تالار ملی اپرا و باله الكساندر اسپندیاریان
روز‌های دوشنبه تعطیل است

موزه قلعه اربونی
امپراطوری اورارتو‌ها كه حدود سه هزار سال پیش در حوالی دریاچه وان زندگی می کردند این قلعه را بنا کردند. این قلعه در جنوب شرقی شهر و بر روی تپه‌ای قرار گرفته است. بر روی این موزه مجسمه ای از پیكره‌هایی اورارتوری قراردارد .
اربونی ریشه نام ایروان است كه در طول زمان تغییر یافته است.
آدرس:ارمنستان، ایروان، خیابان اربونی
ساعات بازدید
سه‌شنبه تا یك‌شنبه از ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰، دوشنبه‌ها تعطیل است.


موزه هنر‌های مردمی:
این موزه جهت محافظت و توسعه سنتهای عملی، تزئینی و هنرهای زیبای مردم ارمنستان بنا شد.

آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان ابوویان
ساعات بازدید: سه‌شنبه تا یك‌شنبه از ۱۱:۰۰ تا ۱۶:۰۰، دوشنبه‌ها تعطیل است.

خانه و موزه سرگئی پاراجانف:
سرگئی پاراجانف فیلمساز، نقاش و عكاس ارمنی است. خانه و موزه او در ایروان محل نگهداری از بیش از ۶۰۰ اثر او، گرافیك‌ها ، عروسك‌ها ، كلاژها ، عكس‌ها، فیلم‌ها و فیلمنامه‌های اوست.

آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان دزوراقیوق
ساعات بازدید: هر روز: ۱۰:۳۰ – ۱۷:۰۰

پارك دنیای آب ایروان:
مجموعه روباز تفریحات آبی در دو هكتار، شامل استخر شنای موج دریا، جكوزی بار، سرسره‌های آبی،‌ بازی‌های آبی، استخر كودكان و ...
مسابقات و بازی‌های بسیاری در این پارك آبی برگزار می‌شود. اجرای موسیقی زنده، رستوران غذاهای دریایی، بار سرو نوشیدنی‌ها از دیگر امكانات مجموعه است.

آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان میاسنیكیان، شماره ۴۰

ساعات بازدید: فصل كاری از ۱ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر
دوشنبه تا جمعه: ۱۲:۰۰ – ۱۹:۰۰
شنبه و یك‌شنبه: ۱۱:۰۰ – ۱۹:۰۰

مراکز خرید ارمنستان :
بازار ورنیساج (بازار هنر و صنایع دستی) ، بازار شوكا (میوه و شیرینی‌جات) است .

 

 

 www.tafrihatonline.com
 

{backbutton}