استانبول
تور استانبول  جزو یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین تور کشور ترکیه محسوب می شود که همه ساله برگزار می گردد . شهر توریستی استانبول محل اتصال دو قاره بوده که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا قرار دارد . این شهر ساحلی به دلیل قدمت تاریخی از جذابیت زیادی برای توریستان برخوردار بوده و از بنادر مهم منطقه به شمار می رود ؛ یکی از جاذبه های توریستی استانبول تنگه بسفر است که محل تلاقی دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی است . وقتی با تور استانبول سفر می کنید مجموعه ای از آثار تاریخی و مراکز تجاری و تفریحی را شامل می شود . 

شهر استانبول که بزرگ ترین شهر ترکیه محسوب می شود ، مرکز فرهنگ و اقتصاد کشور شناخته شده و در سال 2010 عنوان شهر فرهنگی اروپا را به خود اختصاص داده است . بندر یا خلیج شاخ طلایی نیز در شهر باستانی استانبول واقع شده است . علاوه بر این از نظر تعداد گردشگران خارجی ، این شهر زیبا رتبه سوم را در جهان به دست آورده است .

مرکز شهر : در این مکان قدیمی که قلب استانبول به شمار می رود ، می توانید خیابان استقلال  و بی اوگلو را در کنار میدان تقسیم بینید . در ضمن هتل های زیادی در مجاورت میدان تقسیم و مرکز شهرواقع شده اند .
منطقه  سلطان احمد  :یکی از مناطق قدیمی استانبول محسوب می شود . اسم این منطقه  از مسجد تاریخی سلطان احمد گرفته شده است . به دلیل رنگ آمیزی داخلی این مسجد به آن  مسجد  کبود نیز  گفته می شود .

منطقه خلیج شاخ طلایی :  یکی از معروفترین خلیج های طبیعی در جهان است که قسمت تاریخی و قدیمی استانبول را از سایر قسمت ها منفصل می کند . در  اطراف این خلیج  پارک ها و رستوران های زیادی  واقع شده اند که می توانید موقع غروب آفتاب از تماشای مناظره شگفت انگیز آن لذت ببرید .

تنگه بسفر : این  تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره وصل و قاره اروپا و آسیا را از هم  جا می نماید . طول این تنگه 30 کیلومتر و عرض آن بین 700 تا3550 متر متغیر است  . در 2 طرف این تنگه بناهای تاریخی  استانبول مثل کاج چراهان و دولما باغچه واقع شده است که  با  نورپردازی زیبا در  تاریکی  شب بیشتر جلب نظر می کند .
منطقه شیشلی :  این منطقه تنها 20 دقیقه پیاده با منطقه تکسیم فاصله دارد .این  منطقه به رستوران ها و مراکز  خرید  تکسیم  به آسانی دسترسی داشته و هتلهای معروفی چون هتل 5  ستاره گراند جواهر و مرکز خرید بزرگ جواهر نیز در این منطقه قرار دارد.
منطقه آکسارای : این منطقه چسبیده به منطقه لا له لی قرار دارد . در این منطقه  که  جزو قدیمی ترین منطق استانبول مبه شمار می رود ، هتل ها و مغازه های زیادی  قرار دارند . اغلب هتل ها 3  ستاره هستند و به خانواده ها توصیه نمی گردد . اگر  برای  خرید  به مغازه های این منطقه می روید چونه زدن را از یاد نبرید .
منطقه لاله لی  استانبول : یکی از شلوغ ترین مناطق قدیمی شهر بوده که پر از مغازه ها و غذاخوریهای مختلف و هتل های ارزان قیمت است . در این منطقه  تعداد زیادی از  مغازه ها  عمده فروش  هستند و تک فروشی  ندارند .