جاذبه های دیدنی آنتالیا
شهر قدیمی آنتالیا
شهر قدیمی آنتالیا:در آنتالیا نیز مثال سایر شهرهای ترکیه بافتهای قدیمی شهر که از زمان امپراطوریهای رم و عثمانی بر جای مانده مرمت گردیده و در معرض دید توریستان قرار می گیرد.شهر قدیمی آنتالیا نیز توسط رومیها ساخته و با دیوارهای بلند و برج و باروهای فراوان احاطه شده است . این قلعه در محله کاله ایچی در نزدیکی بندرگاه آنتالیا احداث شده است .
دروازه هادریان
دروازه هادریان:این دروازه که شهرت آن در سراسر ترکیه پیچیده است ،در دوره هادریان و امپراطور روم ساخته شده و در گذشته به عنوان تنها دروازه ورود به شهر زیبای آنتالیا به شمار می رفته است .
حمام رومیها
حمام رومیها: نام دیگر این حمام آسپندوس است و امروزه به موزه ای تاریخی تبدیل شده است .حمام رومی ها در منطقه سیده و مناوگات واقع شده و به دلیل وجود سواحل شنی از مکان های دیدنیهای مورد علاقه گردشگران به شمار می رود .
آکوا پارک
آکوا پارک: یا آکوا لند در واقع تفرجگاهی است که شامل سرسره های آبی و بازیها و تفریحاتی آبی می باشد که بسیار مورد توجه گردشگران خارجی قرار داشته و پر از استخرهای متنوع و سرسره های هیجان انگیز است .
پاموک کاله
پاموک کاله:یکی از شگفتی های طبیعت به شمار رفته و قلعه پنبه ای است که مناظری معجزه آسا و رویایی را ایجاد کرده  و شامل آبشارهای کریستالی هزار ساله با رسوبهای کلسیم است که برای بازدیدکنندگان خارق العاده و شگفت انگیز است.  
دلفین لند

دلفین لند :سرزمین دلفینهاست و فوک های آموزش دیده در این مرکز با حرکات جالب و سرگرم کننده به اجرای نمایش های سرگرم کننده می پردازند .دلفین لند در مجاورت آکوالند قرار گرفته است .

غار دامالاش
غار دامالاش: این غار زیبا از سنگهای خارا و صخره های تغییر شکل یافته تشکیل شده و مناظر شگفت انگیز و غیر قابل وصفی را ایجاد کرده است.
پارک ملی
پارک ملی : پارک ملی آنتالیا 90 کیلومتر تا مرکز شهر فاصله داشته و از انواع گونه های جانوری و گیاهی تشکیل شده است ؛ این پارک دارای دره ای با عمق 400 متر می باشد .
موزه آتاتورک
موزه آتاتورک: یکی از موزه های مهم ترکیه به شمار می رود که در شهر آنتالیا قرار دارد و بسیاری از وسایل مورد استفاده مصطفی کمال پاشا آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه در آنجا نگه داری می شوند .
شهر باستانی پرگ
شهر باستانی پرگ آنتالیا :این شهر که باقیمانده های آن در 217 کیلومتری شمال شرقی آنتالیا واقع شده ، از مکان های تاریخی و توریستی ترکیه و آنتالیا به شمار می رود .قدمت این منطقه به عصر برنز می رسد و نخستین ساکنان آن هایتی ها بودند که 1500 سال پیش از میلاد مسیح در این منطقه می زیسته اند . بعد از اشغال این مکان توسط رومی ها، پرگ به یکی از باشکوه ترین شهر های باستانی جهان مبدل گشت .شهر باستانی پرگ زمانی مهمترین شهر مسیحیان در دوره بیزانتین بوده است . حفاریهای این شهر در سال 1946 آغاز و باقیمانده های سالن تئاتر رومی با حجاریهای مرمری ، استادیومی بزرگ ، حمام عمومی ، خیابان ، بازاری بزرگ و یک ورزشگاه از جمله بناهای کشف شده در این شهر تاریخی می باشند . دانشمندان زیادی از جمله "آپولونیوس"ریاضیدان مشهور و "پلانسیا مگنا" حکمران زن رومی نیز اهل پرگ انتالیا بوده اند.