تور هندوستان

تور هند

تور هندتجربه ایست متفاوت از سایر تورهای خارجی ،در هندوستان تمامی تضادها در کنار یکدیگر جمع شده اند،قدمت در کنار تجدد،پیشرفت در کنار عقب ماندگی ، فقر شدید در کنار ثروتهای غیر قابل شمارش ،اسلام در کنار بت پرستی وحیوان پرستی، طبیعت وحشی در کنار آلودگی محیط زیست همه وهمه را در تور هند خواهید دید.هند را سرزمین هفتادو دوملت می خوانند ،خلاصه ای از همه ادیان وفرقه ها در هند وجود دارد،فرقه هایی که هر روز به تعداد آنها افزوده می شود ،هر فرقه ای که تعدادی طرفدار داشته باشد می تواند در هندوستان جنبه رسمی پیدا کند ومجوز قانونی بگیرد،تور هند را توریستها به روشهای مختلف تجربه می کنند، تور مثلث طلایی که شامل دهلی ، آگرا وجیپور است ، تور سواحل اقیانوس هند که شامل تور بمبئی وگوا وتور گوا به تنهاییست.تور پونا یا تور پونه که بیشتر مختص دانشجویان وعلاقمندان تحصیل در هندوستان است البته تور طبیعت گردی هندوستان و تور بازدید از حیات وحش هندوستان نیز مورد علاقه جهانگردان است که کمتر توسط مسافرین وتور گردانان ایرانی به آن توجه شده است.

اطلاعات بیشتر  
جذابیتهای دیدنی هند

دبدنی های هند

کشور هندوستان دارای مساحتي حدود سه ميليون كيلومتر مربع و دارای بيش از يك پنجم جمعيت كره زمين است و به عنوان يكي از مراكز مهم سياحتي جهان شناخته شده و هر ساله پذيراي جمعيت عظيمي از مسافران مي باشد.طبیعت هند بی شک یکی از مهمترین جذابیتهای هند بشمار می رود و همه ساله تعداد زیادی گردشگر اکوتوریسم را راهی تور هند می کند.تاریخ هند واماکن تاریخی هند نیز در سرتاسر هند گسترده است.اماکن مذهبی هند نیز بدلیل تنوع مذاهب وآزادی فرقه های مختلف در هندوستان از دیگر جذابیتها و اماکن دیدنی هندوستان بشمار می آید.
اطلاعات بیشتر  
شهرهای مهم هندوستان
بدون شک یکی از مهمترین شهرهای کشور هندوستان بمبئی یا مومبای است که پایتخت صنعتی وتجاری هندوستان محسوب می شود .دیگر شهر مهم هندوستان دهلی نو که علاوه بر پایتختی هندوستان و مرکز اداری ودیپلماتیک بودن هندیکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور هند محسوب می شود که در ایران بعنوان مهمترین ضلع مثلث طلائی محسوب می شود.آگرا و جیپور بعنوان شهرهای تاریخی هندوستان از دیگر اضلاع این مثلث طلایی محسوب می شود و شهر ساحلی وزیبای گوا که بافت آن با تمام هندوستان متفاوت است ومیزبان مسافرین خوشگزران تور هند است.پونا یا پونه نیز از دیگر شهرهای هندوستان است که بعنوان یکی از مراکز دانشگاهی هندوستان مطرح شده ودانشجویان ایرانی زیادی را میزبانی می نماید
اطلاعات بیشتر  
هتل های هند
هتل های هند در تمام هندوستان گسترده اند،سرزمین وسیع هند با تنوع جغرافیایی و جمعیتی فراوانی که دارد سلائق متنوعی نیز داراست.هتل های هند نیز برگرفته از همین سلائق است ، از اتاقهای مسافرخانه هایی مه در هر اتاق ده ها نفر اقامت دارند تا هتلهای متنوع دو ، سه ، چهار و پنج ستاره متنوع وهتل های لوکس پنج ستاره با هزینه اقامت چندین هزار دلاری یعنی در هندوستان از چند روپیه تا چندین هزار دلار نوسان قیمت اقامت هر شب می باشد.البته کف خیابانهای هند نیز به بزرگترین وارزانترین اقامتگاه شبانه در هندوستان تبدیل شده است
اطلاعات بیشتر  
غذا هندوستان
غذا در هندوستان مانند جمعیت و فرهنگ هندوستان متنوع است.هندیان که اکثر آنها را هندوها تشکیل می دهند،عمدتا گیاهخوار یا وجترین هستند.وکسانی که گوشتخوار هستند عمدتا از گوشت سفید مرغ وماهی استفاده می کنند.اصولا گوشت قرمز مخصوصا گوشت گاو در هندوستان کمیاب است و علاقه چندانی در نزد هندیها برای خوردن گوشت قرمز وجود ندارد ،دراندک رستورانهای هندی که گوشت قرمز سرو می شود بیشتر گوشت بز و گوسفند سرو می شود.که اکثر این رستورانها غیر هندی و ریشه خارجی دارد.هندوستان بدلیل توریستی بودن دارای فست فودهای فراوانی است که از برندهای مختلف در سراسر هندوستان پراکنده اند.در اکثر غذاهای هندی اعم از سبزیجات وگوشت در یک مورد اشتراک دارند ،آنهم تند بودن وسوزاننده بودن غذاهای هندیست
اطلاعات بیشتر
شماره تلفن های ضروری
دفتر هواپیمایی ماهان   فرودگاه بمبئی  
دفتر هواپیمایی هما   فرودگاه دهلی  
دفتر هواپیمایی ایرایندیا   فرودگاه گوا  
دفتر هواپیمایی قطری   سفارت ایران (دهلی)  
دفتر هواپیمایی امارات   کنسول ایران (بمبئی)  
دفتر هواپیمایی ایران ایرتور   باشگاه ایرانیان  
اطلاعات پرواز   آمبولانس  
اطلاعات تلفن هند   مرکز پزشکی عمومی  
پیش شماره های تلفن همراه   پلیس  
کد تلفن های داخل کشور(+179)
  2 دهلی نو 9
  6 بمبئی 4
  3 گوا 6
  58 پونا 70
  6 آگرا 6
  48 جیپور 77
  6 تعریف 88
تلفن مشاوره رایگان تور هند ، اطلاع از قیمت تور هند ،تور ارزان هند ، قیمت بلیط هواپیما هند ، رزرو بلیط هند:و 02188505454-021887170

دهلی(DELHI)
یکی از اضلاع مثلث طلایی در تور هند ،تور بمبئی است شهر دهلي پايتخت كشور هندوستان می باشد . تمامي مراكز سياسي اين كشور در این شهر واقع شده است .
جمعيت اين شهر در حدود بيست و هفت ميليون نفر ميباشدودرنيمه شمالي هند واقع شده است .این شهر در قياس با شهر هاي مركزي و جنوبي ازآب و هواي مطلوبي بر خوردار است.و
اين شهر شامل مراكز تفريحي و گردشگري بسيار زیادی است .
بازار هاي بسيار و كالا ها و اجناس مختلف و نيز بهاي بسيار پائين كالا در اين شهر سبب شده است كه گردشگران كشور هاي مختلف و به خصوص گردشگران ايراني همواره استقبال بسیار خوبي داشته باشند.
وجود بناي تاريخي و مهم مسجد تاج محل در شهر آگرا و نزديكي دهلي به عنوان يكي از بناهاي بزرگ مسلمانان جهان و يكي از عجايب هفت گانه همه ساله پذيراي جمع كثيري از مردم ايران مي باشد.
علاوه بر اين مجموعه اي از با ارزش ترين بناهاي تاريخي كه در اين شهر و حومه آن واقع شده سبب گشته است تا اين شهر به عنوان پر طرفدار ترين شهر توريستي هند محسوب گردد.

مراكز خرید شهر دهلی
Ansal Plaza
Carol Bagh
John Pot
Palika Bazar
Dilli Haat

مراكز ديدني شهر دهلي عبارتند از:
طاق نصرت
راج پات
ساختمان مجلس
قلعه سرخ

بمبئی(MUMBAI)
شهر ساحلي بمبئي با جمعيت 28 ميليون نفر در غرب هندوستان واقع است و پس از دهلي مهمترين شهر هندوستان مي باشد .
بمبئی در جنوب هند و حاشیه اقیانوس هند قرار دارد و پایتخت اقتصادی هندوستان به شمار می رود. در بمبئی سه رود کوچک وجود دارد که از پارک ملی این شهر سرچشمه می گیرد. بمبئی شهری است پر از بازارهای پر نقش و نگار و ساری های رنگارنگ و از مراکز مهم تجارت جواهر و ...
مساحت بمبئی :
437
جمعیت بمبئی :
18,000,000
وضعیت کلی آب و هوای شهر بمبئی :
دو فصل اصلی مرطوب و خشک - وزش بادهای موسمی از ژوئن تا سپتامبر

مراكز ديدني شهر بمبئي عبارتند از :
Prince of Wales Museum
Mahalaxmi Temple
Kaneri Caves
Kamla Nehru Park
Churchgate
Siddhivinayak Mandir
Gateway of India
Haji Ali
Nehru Center
Malabar Hill
موزه گاندي
رختشورخانه
دروازه هند
باغهاي معلق

مراكز خريد در بمبئي عبارتند از:
خيابان كلابا
محله باندراLinking Road

 

گوا

شهر ساحلي و بسيار زيباي گوا در جنوب غربي هند واقع شده است و همه ساله ميزبان مسافران و گردشگران بسیاری از سر تا سر جهان مي باشد. گوا را می توان پايگاه اصلي مسيحيت در هند دانست که با در بر داشتن كليسا های فراوان و اماكن تاريخي مسيحيان که بیشتر آنها در طبيعت واقع شده اند و مناظر غير قابل وصفی را به وجود آورده اند که مورد توجه مسافران و گردشگران كشورهاي مختلف واقع شده است .
این شهر از جوان ترین ایالات هند می باشد و قدمت آن به قرن سوم پیش از میلاد بازمی گردد. غذاهای این شهر مخلوطی از غذاهای پرتقالی، جنوب هند و عربی است که بسیار معروف است .در گوا هم گوشت خوک و هم گوشت گاو سرو می شود .

مساحت گوآ :
3,660
جمعیت گوآ :
1,300,000
وضعیت کلی آب و هوای شهر گوآ :
فصل سرما از اواسط دسامبر تا فوریه است .
رستورانها:
K.F.C - McDonalds - Pizza Hot
- Oliver Readly Beach

مراکز دیدنی :

Basilica of Bom Jesus
Church of St Francis
Margao
St Augustine
St. Andrew Church
Mahalsya Temple
Panajim Church

فروشگاه ها :
Anjuna Market
Mapusa Marke
Backside of Taj Mahal

جیپور
شهر جیپور مرکز ایالت راجستان است و به دلیل ساختمان‌های صورتی ‌رنگ، معروف به شهر صورتی است. صنایع مهم آن فلز و سنگ مرمر است که در مدرسه هنر آموزش داده می‌شود.
مساحت جیپور :
200
جمعیت جیپور :
2,817,000
وضعیت کلی آب و هوای شهر جیپور :
گرم و خشک - دمای هوا از 8 تا 48 درجه است.

مراکز دیدنی :
Johari Bazaar
City Gate
Amber Fort
Mahal
City Palace
Hawa Mahal
Phatjar
Jantar Mantar Jal
Central Museum

 

آثار تاريخي و مناطق ديدني كشور هندوستان


تاج محل :
تاج محل، بنايي است كه شاه جهان براي همسر محبوب و ايراني‌الاصلش «ارجمند بانو بيگم» دستور ساختش را داده است. و در ميترا يزدچي آگرا، يكي از شهرهاي زيباي شمال هند واقع شده است .
این مجموعه شامل دو بخش محوطه ورودي يا صحن جلوخانه كه شامل بازار چهارسو و چهارسرا و سه دروازه ورودي است كه همه از سنگ سرخ ساخته شده است و بخش دوم آن، شامل محوطه اصلي به نام صد دروازه و چهار باغ بسيار زيبا است كه در مركز آن، آب نماهايي مرمرين در چهار سمت و فواره‌هايي زيبا در وسط آب نماها قرار دارد. در انتهاي باغ كه به رودخانه «يامونا» متصل مي‌شود، بناي اصلي قرار دارد و در دو طرف آن دو ساختمان ديگر كه يكي تسبيح خانه و ديگر مسجدي با سنگ مرمر سرخ است واقع شده است.

پنجاب :
پنجاب يكي از مراكز اصلي هند و بزرگ‌ترين مركز توليد گندم اين كشور است.
اين ايالت معبد طلايي (گلدن تمپل) به عنوان يكي از مهم‌ترين و معروف‌ترين معابد مذهب سيك را در خود جاي داده است.

اوتار پرادش:
اوتار پرادش از شهرهاي باستاني هند است كه آثار تاريخي زيادي دارد و در كنار زنـــدگي مـــدرن امروزي به طور قابل توجهي نظر گردشگران را جلب مي‌كند. در قسمت شرق اين منطقه، وارناسي، قديمي‌ترين شهر هند قرار دارد. به اعتقاد هندوها، كسي كه در «وارناسي» از دنيا برود از قانون تولد دوباره معاف مي‌شود. بنابراين اعتقاد است كه همه ساله افراد مسن پيرو مذهب هندو به وارناسي مي‌آيند تا آخرين روزهاي زندگي و بلكه زمان مرگ خود را در اين شهر سپري كنند.
رودخانه گنگ نيز از جاذبه‌هاي معروف اين شهر است. اين رودخانه براي مردم محلي جنبه مقدس داشته و پيروان مذهب هند به سواحل آن مي‌روند تا روحشان را از گناه بشويند. به همين دليل هميشه در اين شهر شمار زيادي از كاهنان مذهب هندو در حال اجراي مراسم مذهبي مختلف هستند.

مومبای:
مومباي، دروازه ورودي غربي هند محسوب مي‌شود. اين شهر امروز به يكي از مهم‌ترين بندرگاه‌هاي كشور هند تبديل شده است .تئاتر پريتهوي و گالري جهانگير از مهم‌ترين مراكز فرهنگي مومباي هستند كه شهرتي جهاني دارند. ساحل چوپاتي، ساحل جوهو، پارك ملي سانجي، گاندحي و پارك‌وحش بويوالي از ساير مراكز ديدني اين شهرهستند .
اگر به دنبال صنايع دستي و جواهرات هندي هستيد شما مي‌توانيد در اين شهر از مركز خريد كولاكاوزومي، چور بازار، جهاوري بازار، كمپس كورنر، او بروي تاورز و جهولا جهاي دساي خريد خوبي داشته باشيد.

آورانسگاباد:
آورانسگاباد، در فاصله 400كيلومتري مومباي واقع شده است و به وسيله پروازهاي خطوط هوايي هندوستان به اين شهر متصل مي‌شود .
از جاذبه‌هاي اين شهر مي‌توان به صخره‌هاي تراشيده شده و غارهايي با نقاشي‌هاي فوق‌العاده اشاره كرد. غارهاي آلورا كه 34عدد هستند عمري حدود 10قرن دارند. وجود مجسمه‌هاي استثنايي در اين غارها كه غالبا توسط پيروان هندو، بودا و چين ساخته شده‌اند حكايت از تاريخ و تمدن كهن اين منطقه دارد.

گوا:
وسيع‌ترين سواحل و مراكز تفريحي ساحلي هند در گوا قرار دارد. این ساحل دارای آفتابي درخشان و فوق‌العاده زيبا است.

گوجرات:
گوجرات يكي از معروف‌ترين شهرهای فرهنگي هند است. اين شهر داراي تعداد زيادي موزه است كه از آن جمله مي‌توان به موزه منسوجات «كاليكو» اشاره كرد. شهر احمدآباد نيز با حضور زنان هنرمند كه هنوز در اين شهر قلاب‌دوزي مي‌كنند در واقع موزه‌اي زنده است.
منازل اين شهر به واسطه راه‌پله‌هاي سنگي، در و پنجره‌هاي چوبي و كنده‌كاري های بسيار ظريف معروف هستند.

چنای:

اين ايالت دارای معابد هندو بسیاری است كه داراي مناره‌هاي بزرگي هستند و «گوپرام» خوانده مي‌شوند. قابل‌توجه‌ترين و برجسته‌ترين هنرهاي خاص اين معابد مجسمه‌هاي فلزي و نقاشي‌هاي روي شيشه هستند.
ماهاباليپورام، كانجي پورام و تانجاوور، نمونه‌هاي خوبي از شهرهاي معبدي اين ايالت هستند كه در كنار معابد و استحكامات شهري، فرهنگ‌هاي مختلف و مذاهب گوناگون رشد كرده و ماندگار شده‌اند. كوچين، نيز بندري زيبا در اين ايالت است كه به دليل حضور چيني‌ها در اين منطقه ماهيگيري به سبك چيني در آنجا رواج دارد. كرالا، يكي ديگر از شهرهاي اين ايالت است كه بيشترين مراكز قديمي هند را دارد. در اين شهر كشتزارهاي وسيع فلفل، هل و جوز هندي وجود دارد.

تور هند تجربه ایست که یکبار در زندگی واجب است