رستوران های استانبول

تنوع رستورانها در استانبول قابل توجه است. بخشی از رستوران های استانبول در هتل ها قرار داشته ولی رستوران های مدرن و مجلل کوچک و بزرگ بسیاری در جای جای به چشم می خورند . غذاهای ترکی ، غذاهای ایتالیایی ، غذاهای مديترانه ای و خاورميانه و انواع کباب ها لذیذ در رستوران های استانبول سرو می شود. بیشتر رستوران ها و غذاخوری ها بعد از ظهرها از ساعت 6 باز می باشند . برخی از رستوران ها نیز در تمامی طول هفته و يا روزها و يا شب هايی خاص بصورت بوفه فعاليت می کنند.

رستوران Ulus29

رستوران مدرن Ulus29 چشم اندازی رو به مناظر زیبای شهر استانبول داشته ، پل زیبا و طراحی مدرن داخلی آن نیز سبب جذب مشتریان شده و زیبای آن را مضاعف کرده است . غذاهای خاص این رستوران در سبک های بین المللی و غذاهای ترکی با کیفیت بالایی به مشتریان ارائه می گردد .

رستوران Park Samdan

این رستوران لوکس یکی از بهترین رستوران های Nisantasi است که از سال ۱۹۸۱ به بعد در حال ارائه غذا به مشتریان دائمی خود می باشد. در ساعات میانی ظهر فضای رستوران کمی شلوغ تر می شود. سبک سنتی ترکی و کباب ماستی این رستوران جدید و دلچسب بوده و مزه آن را هرگز فراموش نخواهید کرد . 

رستوران Zuma

این رستوران مجلل یکی از شلوغ ترین شعبه های رستوران های زنجیره ای Zuma است که در لندن و هنگ کنگ نیز فعالیت دارند . ساختمان این رستوران ازدو طبقه تشکیل شده که در بارانداز قرار دارد  و چشم اندازی منحصر به فرد از تنگه بسفر را به مشتریان ارائه می نماید . 

رستوران Kiyi

رستوران Kiyi از سال ۱۹۶۴  لذیذ ترین غذاها ی ترکی و بین المللی را در محیطی دنج و آرامش بخش به مشتریان می کند . این رستوران ، محبوب ترین رستوران دریایی استانبول محسوب می شود  . دکوراسیون داخلی آن به همراه نقاشی های بومی روی دیوار فضای رمانتیکی  ایجاد کرده است .

رستوران Sunset Grill

این رستوران  زیبا و رویایی در بخش فوقانی منطقه شیک Ulus قرار گرفته است . هواداران این رستوران علاوه بر طعم فوق العاده غذاها، شیفته چشم انداز با شکوه آن نیز می باشند . غذاهای بین المللی و ژاپنی این رستوران هماهنگ با ذائقه ترکی طبخ می شود . 

رستوران Mikla

با افتتاح این رستوران با شکوه در سال ۲۰۰۵ در بالاترین طبقه Marmara Pera، موج جدیدی از طرفداران سبک های ترکیبی از میان علاقه مندان به رستوران ها سر برآوردند. این گروه خاص هنوز هم شیفته ترکیب جادویی سبک اسکاندیناویایی و ترکی توسط آشپزهای این رستوران می باشند .