مراکز خرید آنکارا
آنکارا یکی از شهرهای توریستی و زیبای ترکیه است که علاوه بر جاذبه های دیدنی و تاریخی دارای مراکز خرید متنوع و متعددی است . در واقع آنکارا یکی از مقاصد گردشگری مهم بوده که مراکز خرید آن از جذابیت زیادی برخوردار است  . مراکز خريد مدرن و مجهز، بازارهای فراوان و خيابانهايی با فروشگاه های عرضه کننده مارک های معروف جهان در جای جای آنکارا به چشم می خورند . فستيوال خريد آنکارا هر ساله در زمستان برگزار می شود.  مسافران می توانند هر کالايی اعم از ساعت، جواهرآلات، عطر و ادکلن، لوازم آرايش، کامپيوتر و لوازم جانبی آن، کيف وکفش و اسباب بازی را از مراکز خرید آنکارا تهیه نمايند . اما به دلیل تولید پوشاک و شهرت البسه ترک ، بیشتر فروش و سود این مراکز مربوط به پوشاک آنها می شود . مراکز خريد مدرن آنکارا دارای پارکينگ ، سيستم های خنک کننده قوی، رستورانها و کافی شاپ ها متعدد می باشند . مراکز بزرگ تر از امکانات بيشتری برخوردارند. محل ويژه بازی برای بچه ها، سالن های متعدد سينما، پارکينگ های وسيع و رايگان از جمله اين امکانات می باشند . تمامی امکانات برای يک خريد لذت بخش در اين مراکز در نظر گرفته شده است . در هنگام برگزاری فستيوال خريد ، برنامه های جذاب و ديدنی بسياری مانند اجرای موسيقی زنده و غيره در اين مراکز برگزار می شود. در طول اين ماهها جوايز ويژه ای که معمولا اتومبيل می باشد به خريداران از اين مراکز بصورت قرعه کشی اهدا می شود. اکثر مراکز خريد بصورت يکسره از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز می باشند. ساعت کار اين مراکز در روزهای جمعه از ساعت2 بعد از ظهر تا 10 شب می باشد.
‌‌‌مرکز خرید گالریا
مرکز خرید گالریا آنکارا یکی از قدیمی ترین مراکز خرید شهر محسوب می شود  در در کشور ترکیه شناخته شده بوده و چند شعبه دارد که از سال 1995  آغاز  به کار کرد. این مرکز خرید مجموعا 5 ورودی داشته و پارکینگ روباز با گنجایش 1000 خودرو را دارد . در این مرکز خرید 103 غرفه و 16 رستوران و کافه تریا مشغول سرویس دهی به بازدیدکنندگان ترک و غیر ترک خواهد بود.
مرکز خرید فروم
مرکز خرید فروم  در سال 2008 در شهر زیبای آنکارا فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز خرید با 2 طبقه و 149 باب مغازه ، سینما و  تعداد زیادی کافه تریا و رستوران ، پذیرایی تعداد زیادی از گردشگران خارجی می باشد . مرکز خرید فروم روزانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده که نه تنها برای خرید ، بلکه برای گذران اوقات فراغت به رستوران ها و کافه تریاهای آن مراجعه می کنند .
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - به استثنا جمعه
 
مرکز خرید آرمادا
مرکز خرید آرمادا در آنکارا در سال 2002 در جاده اسکی شهر افتتاح شد . به علت استقبال ویژه خریداران داخلی و خارجی از این مرکز خرید ، مدیران آن زمینهای اطراف را خریده و این مرکز خرید را توسعه دادند که در 19 اکتبر 2013  بخش جدید این مرکز خرید رونمایی شد.  در حال حاضر 250 غرفه و فروشگاه در این مرکز خرید فعالیت می کنند .
مرکز خرید کیزیلای
یکی از معروف ترین مراکز خرید شهر مرکز خريد کيزيلاي آنکارا می باشد که در مرکز شهر و منطقه ای پر تردد واقع گردیده است . مغازه هاي متفاوتی با کالاهای متنوع در خيابان کيزيلاي آنکارا مشغول ارائه کالاهای خود هستند.این منطقه جزو  مدرنترین بخش های شهر بوده  که مي توانيد انواع برندها و لباس ها را جدید را از آن جا خريداري کرد. 20.000 مترمربع زیر ،110 مغازه ،محل بازي براي بچه ها ، فعالیت های سرگرم کننده براي نوجوانان و بزرگسال و پارکينگ با گنجايش 300 وسیله نقلیه نیز در این مرکز خرید تعبیه شده است  .
مراکز خرید مرکز شهر
در مرکز شهر آنکارا مراکز خرید قدیمی تری قرار دارد که برای گردشگران تور آنکارا تجذاب می باشد . خیابان های این محدوده باریک و پیچ درپیچ بوده و از مغازه های کوچک و بزرگ زیادی تشکیل شده است . خیابان معروف مسگران یا باکیرجیلار چارشیسی  بسیاری از اشیای عتیقه و جالب را در کنار اشیای مسی، به فروش می رساند . قسمت دیگری نیز در این منطقه به خرید لباس اختصاص داشته که از قیمت مناسبی برخوردار است .  با حرکت به سمت دروازه ارگ، می توانید مغازه های ادویه جات، میوه های خشک شده، آجیل و هر نوع محصول دیگری را خریداری کنید.ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب