وقتی قرار باشد مسافرت های جادویی را تجربه کنید تورتایلند مانند یک ستاره براق و درخشان بر روی نقشه جهان خود نمایی می کند .
منظره ای چشم گیر، در ساحل گرمسیری جزیره مرجان نفس گیر خواهد بود . شن های نرم و سفید ، نخل های ریشه دار ، آبهای لاجوردی و شگفتی های بیشمار طبیعی همه قسمتی از این کشور با شکوه است . معروف ترین نقاط آنجا پوکت و کوه سامویی و پاتایا و بانکوک است.
درباره کشور تایلند

تایلند یک کشور آسیایی جنوب شرقی است . پادشاهی بودایی در محدوده بین هندوستان و چین به وسیله خارجی ها به عنوان سیام ، معرفی شده بود .تایلندهمیشه از شرق آسیا با فرهنگ ها و ملیت های مختلف مهاجر داشته است . تایلند با مساحت تقریبی 510000 کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی ...

 

موقعیت تایلند
جنوب شرقی آسیا ، حاشیه دریای Andaman ، خلیج تایلند وجنوب شرق Burma ( برمه).

 

کشور های حاشیه:
510000 کیلومتر مربع مساحت تقریبی :
57 میلیون نفر جمعیت تقریبی :
Thai ملیت :
تایلندی 75% ، چینی 14% ، غیره 11% گروهای قومی :
تایلندی (Thai) ، انگلیسی ( زبان دوم برگزیده )، چینی، گویش های محلی وقومی

 

زبان :

 

بانکوک - پاتایا – پوکت - کوه سامویی

 

شهرهای توریستی :
بایت واحد پول :

 

حکومت سلطنتی

 

نوع حکومت :

 

بانکوک پایتخت:
سالگرد پادشاهی 1927 تعطیلات ملی :
بودایی، مسلمان، هندو مذهب :
زمان در تایلند 7 ساعت جلوتر از گرینویچ است زمان :
7 ساعت فاصله هوایی تا تهران :
‎-3:30 اختلاف ساعت با تهران :
اطلاعات بیشتر
آب و هوا
منطقه استوایی ، بارانی ، گرم و پوشیده از بادهای موسمی جنوب غربی ( از میانه ماه سپتامبر )، بادهای موسمی شمال شرق خشک(از ماه نوامبر تامیانه مارس ) ، تنگه جنوبی همیشه گرم و مرطوب است .
آب وهوای استوایی تایلند در سه فصل مجزا لذت بخش است.....
اطلاعات بیشتر
تعطیلات رسمی و فستیوال ها
روز آغاز سال نو اول ژانویه :
روز یادبود پادشاه رامای اول آوریل:
جشن سال نو تایلندی- جشن آب ۱۵-۱۳ آوریل:‌
مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند ماه می:
اطلاعات بیشتر
مردم
در سرتاسر تاریخ ، تایلند مهاجران زیادی را بتدریج جذب کرده است .بیشتر آنها نویسنده ، نقاش ، مجسمه ساز و نوازنده و معمار شده اند و به فرهنگ بومی کمک کرده اند. مردمی که در تایلند ساکن شده اند امروزه از ثروت های قومی متفاوت سهم می برند .تایلندی های اصیل ، , Mon, Khmer ، لائوسی ، چینی ها ، مالزی ها ، فارسی ها و هندی ها و...... در نتیجه در آنها تیپ و هیکل تایلندی وجود ندارد .ولی اخلاق خوش ولبخند در بیشتر این مردمان به چشم می خورد ازاین روست که به تایلند سرزمین لبخندها نیز گفته می شود.
زنان تایلندی دارای هیکل های ریز و صورت های گرد هستند .
بیش از 80% تایلندی ها کشاورزی می کنند ، که بوسیله جشن ها و فستیوال هایی که مشخصه کشور تایلند است آنها را در اندازه های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد .
مذهب
بیش از 90% تایلندی ها پیرو مذهب بودایی Theravada هستند و زندگی روزمره آنها تحت تاثیر آن است . بودا در تایلند در سه قرن پیش از میلاد مسیح ظاهرشده است .
در Nakhon Pathom ، منطقه ای از بزرگترین مقبره بودایی ، بعد از امپراتوری بودایی هندی Asoka (267-227 B.C.) مبلغ ی ها زیادی برای انتشار آئیین جدید به جنوب شرقی آسیا فرستاده شد.بعلاوه بودا انگیزه هنرمندانه بی نظیری را در قالب اخلاقیات ، اجتماعات پیوسته و پیشنهاد همیاری معنوی فراهم کرده است .بسیاری از تایلندی ها در قرون وسطی در اروپا معابد چند سقفی بزرگی را به صورت بسیار هنرمندانه ایجاد کردند .
دلیل دیگر برای استحکام آئیین بودا این است که اکثر خانواده های تایلندی حداقل یک عضو در صومعه های آموزشی بودا داشته باشند. این برای مردان بودایی یک سنت دیرینه بوده که بیست سال یک بار در طول زندگیشان رخ می دهد .
زبان
زبان تایلندی یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند هرچند گویش های قومی و منطقه ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند اما تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد.این زبان برای بسیاری از مهاجران و توریست ها غیر قابل فهم است . ترکیب این لحن ها و سیستم نوشتاری پیچیده و نیز تلفظ های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی ها سخت شود....
اطلاعات بیشتر
غذا
غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند ترکیبی از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، ‌فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر، نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی . .....
اطلاعات بیشتر
تاریخ
کشفیات باستان شناسی شمال شرق دهکده Ban Chiang به اینکه قدمت تمدن برنز در تایلند به 5600 سال پیش بر می گردد اشاره می کند.
موج پی در پی مهاجران شامل Mon, Khmerو تایلندی ها بتدریج وارد سرزمینی که هم اکنون تایلند نامیده می شود شده است. کندترین سفرها در طول دره های رودخانه fertile از جنوب چین انجام می شد .
در قرن های یازدهم و دوازدهم بر بیشتر Khmerها Angkor ها حکومت کرده اند. در اوایل سال 1200 تایلند با ایالت های شمالی در Lanna, Phayao and Sukhothai تاسیس شده است.
در سال 1238 دو سر دسته تایلندی در برابرKhmer شورش کردند واولین پادشاهی مستقل رادر Sukhothai تاسیس کردند .
اطلاعات بیشتر
فرهنگ
تایلند را اغلب با نام سرزمین لبخند می شناسند زیرا مردم آن تقریبا همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند. در تایلند معمولا با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به دیگران سلام می کنند .
تایلندی ها بسیار میهمان نواز هستند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای آنها مهم است. آنها انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی ،گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و بدون کفش وارد این آثار باستانی شوند .......
اطلاعات بیشتر
ورزش
مسابقات قایق رانی از زمانی که راه های آبی اصلی ترین مسیر حمل و نقل در تایلند بوده اند، وجود دارند. تاریخچه این ورزش به ۶۰۰ سال پیش و دوره آیوتایا برمی گردد.....
اطلاعات بیشتر
وسایل حمل و نقل
.در تایلند گردشگران می توانند از تاکسی و موتورسیکلت و قطار استفاده کنند
اطلاعات بیشتر
فروشگاه های تایلند
مراکز خرید فوق العاده ای در سرتاسر تایلند منتظر مهمانان هستند که با عرضه صنایع دستی و پارچه های سنتی و جواهر و عتیقه به اقتصاد کشور کمک می کند.

                    www.tafrihatonline.com    {backbutton}