آنکارا،شهرآنکارا،تورآنکارا،

تور آنکارا

تور آنکارا  تور آنکارا از جمله تورهای مهم کشور ترکیه محسوب می شود که طرفداران خاص خود را دارد و کسانی که قصد مهاجرت دارند و می خواهند به سفارتهای آمریکا ، کانادا و ... مراجعه کنند معمولا تور آنکارا را انتخاب می نمایند . آنکارا که در گذشته به آنقوره شهرت داشته ، پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است . آنکارا شهریست که از نظر تجاری و صنعتی حائز اهمیت بوده و محل استقرار تمام سفارتخانه های خارجی می باشد. قدمت آنکارا به عصر برنز و تمدن هاتیهایا ها و هزاره دوم قبل از میلاد بر می گردد . در ضمن آنکارا دارای مراکز خرید عظیمی است که هیچکس دست خالی از آن ها بر نمی گردد .کسانی که به دنبال لباس های مارک دار هستند میتوانند از بلوار آتاترک دیدن کنند .

اطلاعات بیشتر  
مکانهای دیدنی آنکارا
 

مکانهای دیدنی آنکارا همان طور که از پیشینه تاریخی این شهر پیداست بسیار متنوع و گسترده بوده و توانسته سبب جذب توریستان بسیاری به این کشور تاریخی و شهر توریستی شود . دیدنیهای شهر آنکارا بی شمار و قابل توجه بوده و آثار تاریخی ، طبیعت بکر ، مراکز تجاری و تفریحی و بازار های سنتی شهر را در برمی گیرد . در آنکارا جاذبه های توریستی زیادی وجود دارد که مورد توجه گردشگران تور آنکارا قرار گرفته اند . از آن جمله می توان به مقبره آتاترک ، موزه ها ، ارگ آنکارا ، سالن تاتر رومیها ، معبد آگوستوس ، ستون ژولین ، بنای تاریخی پیروزی ، مسجد اهی الوان ، حمام رومی که قدمت ان به قرن سوم بعد از میلاد مسیح می رسد ، مسجد حاجی بایرام که در قرن 16 ساخته شده ، آب های گرم و معدنی شهرستان هایمانا و پارکها ی شهر زیبای آنکارا اشاره نمود .

   
مراکز خرید آنکارا

مراکز خرید آنکارا گردشگرانی که از شهر توریستی آنکارا دیدن می کنند به طور حتم سری هم به بازار ها و مراکز خرید شهر می زنند . مراکز خرید آنکارا در منطقه شناخته شده هستند .  برای آشنایی بیشتر با این مراکز خرید به تعدادی از مراکز تجاری مهم شهر اشاره می کنیم : مرکز خرید فروم، مرکز خرید گالریا که جزو قدیمی ترین مراکز خرید آنکارا محسوب می شود ، مرکز خرید آرمادا ، مرکز خرید کیزیلای که معروف ترین مرکز خرید آنکارا به شمار می رود . پاساژ سنتی کوکابیگلو ، خیابان ایزمیر کاداسی که مرکز چرم میباشد هم نزدیک به بلوار آتاترک بوده همچنین کسانی که به دنبال اجناس ارزانتر بوده میتوانند به منطقه قدیمی شهر یا کاواک لیدر رفته و از آنجا خرید کنند از دیگر مراکز خرید آنکارا میتوان آنتارس ، سپا ، آنکارا ، کاروم، کنت پارک ، میناسرا ، پانورا ، اپتیما و بسیاری بازار های و مغازه های قدیمی و کوچک و بزرگ که در نقاط مختلف آنکارا مشغول فعالیت هستند .

 اطلاعات بیشتر  
هتل های آنکارا
 هتل های آنکارا تقربیا در اکثر نقاط شهر گسترده شده و به دلایل توریستی اهمیت بالایی دارند . اکثر این هتل ها که مطابق با استانداردها و تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند ، اقامتی لوکس و آرامش بخش و سفری خاطره انگیز را برای گردشگران تور آنکارا به ارمغان می آورند ؛ شایان ذکر است که کثرت هتل های آنکارا در مرکز شهر و در حاشیه مراکز تاریخی و توریستی و در جوار مراکز تجاری و مهم شهر بیشتر است . هتل های آنکارا که شامل هتل های سه ، چهار و پنج ستاره می باشند، همواره پذیرای میهمانان تور آنکارا بوده و کامل ترین امکانات و سرویس دهی را به گردشگران ارائه می نمایند .
رستوران های آنکارا

رستوران های آنکارا و غذاهایی که در آن سرو می شود به گونه ای نماد فرهنگ مردم بوده و ریشه در تاریخ آن دارد . وقتی از تور آنکارا برای بازدید این شهر توریستی استفاده می کنید خوب است که سری به رستورانهای این منطقه بزنید . غذاهای اصیل ترکی معمولا با ذائقه هموطنان ما سازگار بوده و در بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد . البته علاوه بر غذاهای ترکی ، خوراک های دریایی و بین المللی نیز دررستوران های آن طبخ می گردد . غذاهای خوش طعم ترکی را می توان در رستوران های معروف آنکارا یافت .یکی از این رستوران های معروف رستوران اگ  است که غذاهای دریایی آن شهرت زیادی دارد، در محله اولوس آنکارا نیز رستوران هایی وجود دارند که از قیمت مناسب تری برخوردارند ؛ محله کیزیلای هم به بهشت غذاهای سرپایی معروف است و اما رستوران هایی که در محله کاواکلیدره قرار دارند ، بسیار شیک و مدرن بوده و سبک اروپایی دارند و رستوران های گرانی به شمار می روند .

 

www.tafrihatonline.com